Bierzmowanie PDF Drukuj Email
Wpisał: ks. Artur Felszer   
12.12.2013.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, Kończący przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Poniżej podajemy kilka ważnych terminów spotkań: Ostatnie spotkania z animatorami w grupach odbędą się w dniach 16 - 19 maja 2022 rOstatnie spotkanie w I piątek miesiąca - 3 czerwca godz. 19.30 w kaplicy domu parafialnego.


 


Próba przed sakramentem bierzmowania - 6 czerwca (poniedziałek) godz. 20.00 w kościele.


 

Wieczór uwielbienia poprzedzający sakrament bierzmowania i będący duchowym przygotowaniem do niego - 7 czerwca 2022 r o godz. 20.00 w kościele.

 

 MSZA ŚWIĘTA Z SAKRAMENTEM BIERZMOWANIA - 8 CZERWCA 2022 R. Przychodzimy do kościoła o godz. 18.40.

 

Przypominamy o ładnym ubiorze odpowiednim do rangi uroczystości!

Przypominamy także, że do sakramentu bierzmowania przystępujemy w stanie łaski uświęcającej, prośba zatem o zadbanie i przystąpienie do spowiedzi. Będzie to możliwe codziennie od piątku 3 czerwca do wtorku 7 czerwca od godz. 19.00 

  

 

 

Informujemy także, że zapisy dla Kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy pragnęliby przyjąć ten sakrament w roku 2023 rozpoczną się od początku września 2022 roku i potrwają przez miesiąc. Zapisać się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania mogą uczniowie klas pierwszych szkół średnich lub starsi (nie przyjmujemy na przygotowanie uczniów klas ósmych!). Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy świętej w zakrystii kościoła św. ojca Pio lub w kancelarii parafii w godzinach jej urzędowania.Spotkania dla Kandydatów do bierzmowania odbywają się dwa razy w ciągu miesiąca: w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.30 w kaplicy domu parafialnego, zaś drugie spotkanie w małych grupach prowadzonych przez animatorów w terminach ustalonych z animatorami. Udział w spotkaniach formacyjnych jest obowiązkowy!

 


W każdy I Piątek miesiąca zapraszamy o godz.19.30 Kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne w kaplicy (konferencja o tematyce duchowej). Następnie o 20.15 przechodzimy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, z możliwością przystąpienia do spowiedzi, a o godz. 21.00 jest Msza Święta kończąca spotkanie.

Spotkania w małych grupach z animatorami ( odbywają się od poniedziałku do czwartku) w terminach uzgodnionych z animatorami prowadzącymi grupy. Miejscem spotkań w grupach jest Dom Parafialny chyba, że animatorzy umówią się inaczej z grupami, z którymi współpracują.


Dokumenty potrzebnych do sakramentu bierzmowania:1. odpis aktu chrztu (nie przynoszą jedynie osoby, które były ochrzczone w par. św. ojca Pio)

2. Przed przyjęciem sakramentu bierzmowania należy zadbać o znalezienie świadka sakramentu bierzmowania (świadek musi być osobą ochrzczoną, bierzmowaną, nie mogą nimi być rodzice ani dziadkowie)

 

3. Każdy z Kandydatów powinien wybrać sobie imię do sakramentu bierzmowania - patrona chrześcijańskiego. 

 


Najbliższe spotkania w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania:

 

,


Zdjęcia z uroczystości Bierzmowania

 

·      po wejściu na stronę www.figlofoto.pl

·      należy wpisać hasło: opio

·      następnie wybrać odpowiednią galerię

 

Zdjęcia wykonuje:

Andrzej Sławomir Kiełbowicz

tel. 501 601 210

Pracownia FIGLOFOTO

tel. 510 124 604

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36 m. 197

klatka schodowa B

piętro 5

 

02-797 Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice kandydatów do Bierzmowania i Wy Kandydaci

Ponieważ rozpoczynamy w naszej parafii czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, chciałbym skierować do Was kilka słów. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów I klas szkół średnich i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu, a uczęszcza do szkół średnich. Kościół wskazuje wiernym, jak wielką wagę ma bierzmowanie w życiu wiary. Nazywane przez tradycję sakramentem dojrzałości, stanowi kolejny krok chrześcijańskiej inicjacji. Katechizm przypomina, że ochrzczeni „przez sakrament bierzmowania ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są do szerzenia wiary słowem i uczynkami oraz do bronienia jej.”

Dziękując Wam Rodzicom za czas poświęcony religijnemu wychowaniu Waszych dzieci, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie to wielka sprawa !!! Nie jest ono celem samym w sobie, nie może chodzić tu tylko o karteczkę potwierdzającą zaliczenie czegoś. Wszystko to bez wiary nie ma żadnego sensu, jest tylko fasadą, a Jezus powie dosadniej „jest obłudą”.

Papież Franciszek zachęca, aby czas przygotowania do bierzmowania dla kandydatów i ich najbliższych był czasem odnowienia swojej osobistej relacji z Jezusem, a przynajmniej podjęciem decyzji, że będę próbował ze wszystkich sił szukać Go każdego dnia.

Pamiętając słowa Jezusa, który pouczał uczniów, że trzeba być „gorącym lub zimnym, nigdy zaś letnim” proszę o pełne zaangażowanie się w tych kilka miesięcy przygotowania. Jestem pewny, że bez współpracy rodziców i dobrej chęci kandydatów będzie to czas stracony, wypełniony jedynie walką o przetrwanie. Pokornie też proszę o przyjęcie ze zrozumieniem zaproponowanych terminów spotkań. W tak licznej grupie (około 80 osób) nigdy nie znajdziemy terminów, które satysfakcjonowałyby wszystkich zainteresowanych.

Celem przygotowania jest wprowadzenie kandydata w „głębsze życie wiary”, aby samo bierzmowanie było spotkaniem ze Zmartwychwstałym Jezusem, który udziela Ducha Świętego wraz z Jego darami oraz decyzją zobowiązującą na całe życie.

Będą temu służyły spotkania formacyjne, praca w małych grupach, uczestnictwo we Mszy Świętej, regularna spowiedź oraz udział w różnych praktykach religijnych w ciągu tego roku.

W związku z tym na przygotowanie do Bierzmowania będą składały się:


1. Comiesięczne spotkania formacyjne – w kolejnym tygodniu miesiąca od poniedziałku do czwartku  w małych grupach z animatorami.

Najbliższe spotkania w małych grupach odbędą się w terminach ustalonych z animatorami w salach domu parafialnego.

 

W czasie tych spotkań będzie okazja do pogłębienia swojej wiedzy religijnej, do podzielenia się swoimi wątpliwościami i doświadczeniami dotyczącymi wiary. Odpowiedzialnymi za pracę w tych małych grupach są animatorzy - młodzi ludzie, często studenci którzy od lat w ramach wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii realizują swoją duchowa formację.

W tym miejscu pragnę podziękować tym Młodym, którzy pomagają mi w przygotowaniu ich młodszych koleżanek i kolegów do sakramentu bierzmowania. Cieszę się ich pomocą tym bardziej, że oni sami kilka lat temu przeżyli czas przygotowania, znaleźli swoje miejsce w Kościele, podjęli się tej służby pomimo licznych swoich obowiązków (niektórzy z nich studiują i pracują) i mają się dobrze !!! Zapraszam jednocześnie wszystkich kandydatów, którzy chcieliby pogłębić swoje życie duchowe i przyjaźń z Chrystusem na spotkania naszej młodzieżowej wspólnoty ewangelizacyjnej we WTORKI o godz. 20.00 do sali na plebanii.

2. Spotkania w I PIĄTKI MIESIĄCA zaczynają się zawsze o 19.30 w kaplicy domu parafialnego

Spotkania te będą miały charakter modlitewny. Ich celem jest wprowadzenie w głębsze i bardziej świadome przeżywanie sakramentów. Będziemy spotykali się w Kaplicy na wspólnej konferencji a potem na adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Św. o godz. 21.00. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Sprawą absolutnie ważną jest regularna, comiesięczna spowiedź kandydatów do Bierzmowania !!!

3. Udział w życiu Kościoła

Czas przygotowania do bierzmowania jest niejednokrotnie czasem powrotu do Kościoła po wielu latach, które minęły od przyjęcia I komunii św. To okazja do powtórnego odkrywania dynamiki roku liturgicznego i przeżywania jej we wspólnocie parafialnej poprzez udział w różnych nabożeństwach: różaniec w październiku, roraty i rekolekcje w adwencie, droga krzyżowa, Gorzkie Żale i rekolekcje w Wielkim Poście, Triduum Paschalne.

Mam również nadzieję, że każdy z Was będzie bliżej, a nie dalej i że każdy z Was odnajdzie swoje miejsce w Kościele.

Życzymy Wam i o to się modlimy, aby każdy z Was wyruszył w dorosłe życie z tym pozytywnym doświadczeniem wiary, jakim jest spotkać Jezusa na drodze swojego życia.

Siostra Agnieszka i Ks. Marek

W pilnych sprawach, przekazuję kontakt do nas:·       adres email: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

                     lub Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

lub telefon do siostry Agnieszki: 661211209

 

 

Zmieniony ( 09.05.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Parafia Rzymsko-Katolicka sw. Ojca Pio